Image

«Карітас-Житомир» відкрив Центр для тимчасового проживання ВПО у Житомирі

0 Comments

Сьогодні, 2 серпня, у Житомирі відкрили Колективний центр святого Василія Великого для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У Центрі вісім кімнат для одночасного проживання 44 людей, пральня, кухня, простір, дружній до дітей.

Вже сьогодні БФ «Карітас-Житомир» готовий прийняти перші родини, які через війну опинилися у нашому місті та потребують прихистку. Наразі є чотири сім’ї, які планують першими заселитися до колективного центру.

Директор БФ «Карітас-Житомир», о. Олег Лучка розповів, як саме зародилася ідея створення такого центру:

«Від перших днів війни наш храм Святого Василія Великого став прихистком, куди приходили люди з навколишніх будинків. Ми там зробили тимчасове укриття. І з 26-го лютого та до 30 квітня там жили люди, і я серед них. Під час тривоги люди потребували укриття та допомоги. Приїхала до нас сім’я з Вишгорода, де потрапили під окупацію. Їх історія важка. Вони лишали там батьків та їхали своєю автівкою через лісові дороги, тікали до Житомирщини. Знайшли «Карітас-Житомир», ми їх прихистили. Тому ми цю ідею одразу мали – зробити тимчасове житло для тих, хто приїжджає до міста і не має де поселитися. Карітас- це милосердя, ми ділимося добром».

Приміщення центру відновлено за рахунок коштів проекту Карітас України «Гідна допомога внутрішньо переміщеним особам у західній частині України» за підтримки Українського гуманітарного фонду (UHF). У Житомирі реалізує БО «БФ «Карітас-Житомир».  Колективний центр надаватиме допомогу людям, які переміщуються з небезпечних районів.

На відкриття колективного центру також завітав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин: «Карітас-Житомир» показав приклад, як потрібно робити та допомагати. Задача і влади в тому числі втілювати у життя такі проєкти, тому що війна триває, люди потребують допомоги і підтримки».

Колективний центр святого Василія Великого облаштований зонами для сну, приготування їжі, прання та відпочинку. Також у приміщенні створений простір, дружній до дітей. Усім бенефіціарам буде надана допомога у секторах «Прихисток» та «Захист», а також вони отримають багатоцільову грошову допомогу для забезпечення своїх основних потреб.

Передбачається, що середня тривалість проживання в колективному центрі становитиме 1 місяць. Допомогою в рамках проєкту планується охопити 3 хвилі новоприбулих людей загальною чисельністю 132 особи.

У межах цього проєкту передбачені заходи із захисту, які включають інформаційну кампанію щодо запобігання гендерно обумовленому насиллю,  сексуальній експлуатації та насиллю, створення механізму подання скарг, надання психологічної допомоги для  дітей, а також  функціонування дружніх для дітей просторів із наданням допомоги професійних педагогів.  БО «БФ «Карітас-Житомир» також надаватиме  додаткову допомогу ВПО з харчуванням, гігієною, непродовольчими товарами, психологічною допомогою для дорослих, кризовими консультаціями.

Проконсультуватися щодо проживання у Центрі можна за телефоном: (067) 313 40 25.

Довідково. Створення такого осередку для підтримки ВПО у Житомирі реалізовує БО «БФ «Карітас-Житомир» у рамках проєкту «Гідна допомога внутрішньо переміщеним особам у західній частині України». Донором проєкту виступає Український Гуманітарний Фонд (UHF), виконавцем є МБФ «Карітас України». Строки реалізації проєкту: 6 місяців (15.04.2022-15.10.2022).

Categories: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

uk Ukrainian
X
%d блогерам подобається це: