Image

Карітас – Житомир

Благодійний Фонд «Карітас-Житомир» офіційно зареєстровано 4 липня 2019 року. Наш Благодійний Фонд є християнською організацією, що створений  для покращення організації соціального служіння християн та усіх небайдужих людей для допомоги потребуючим в основному в межах Житомирської області. Хоча діяльність фонду здійснюється на християнських засадах і цінностях, кожен, незалежно від віросповідання, соціального становища, етнічного походження, статі чи віку може як отримати тут допомогу, так і долучитися до роботи фонду. Фонд входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій в Європі та у світі.

Засновниками фону є благодійний фонд “Карітас-Київ” та релігійна громада (парафія) святого Василія Великого Української Греко-Католицької Церкви міста Житомира.

Благодійний Фонд «Карітас-Житомир» постав з соціальної ініціативи парафії  святого Василія Великого під назвою «Бачити у ближньому Христа». Адже соціальне служіння завжди було невід’ємною складовою життя Церкви, бо. допомогти потребуючому – це значить послужити самому Господу. Тому Церква, наслідуючи доброго самарянина, постійно дбала про те, що не залишити поза увагою того, хто перебуває у потребі.

Так склалося, що майже з самого початку існування парафії УГКЦ у Житомирі почалася співпраця з житомирською спеціальною школою-інтернатом для дітей з вадами розвитку. Парафіяни часто відвідували своїх нових друзів. А свято святого Миколая – це завжди велика радість для усіх. Діти з недільної школи під проводом сестер-василіянок щороку готують святкові вистави. Зібравши скромні подарунки парафіяни прямують до дітей, щоб разом святкувати великі свята.

Разом зі школою-інтернатом, небайдужа молодь має бажання послужити і хворим дітям та медичному персоналу ортопедичного відділення житомирської обласної дитячої лікарні.

У нелегкий час парафіяни не забували і про тих, хто знаходиться у скрутному матеріальному стані. Так при парафії було відкрито центр видачі гуманітарної допомоги, де кожний потребуючий може отримати одяг, по можливості – ліки, продукти харчування, та іншу допомогу. З особливо потребуючими родинами парафія працює надаючи адресну допомогу.

Вже звичною у парафії є додаткова збірка під час постів. Парафіяни щедро жертвують зекономлені на розвагах та надлишкових утіхах кошти на добрі справи Так саме за кошти зібрані під час цих збірок ми придбали та подарували дітям інтернату та лікарні холодильник, телевізор, DVD-програвач та спортивне приладдя.

В останні роки ми намагалися допомагати постраждалим від війни на Сході нашої держави та долучилися до багатьох інших соціальних ініціатив.

Відтепер, для оптимізації та покращення нашого соціального служіння ми приєдналися до великої родини «Карітас».

Сьогодні у Благодійному Фонді «Карітас-Житомир» діють наступні програми:

✔ Мобільна робота з дітьми, молоддю і сім’ями (кризовими, малозабезпеченими, неповними, багатодітними, з проблемами узалежнення): надання первинної допомоги, соціальні послуги, психологічна підтримка, гуртки, навчальні заходи, краєзнавчі мандрівки.

✔ Центр надання соціальних послуг: надання гуманітарної допомоги у вигляді одягу та взуття, продуктів харчування та медикаментів.

✔ Програма «Світло в долонях»: допомога людям з вадами зору та їх родинам.